Picture of MajooouMap - Official

MajooouMap - Official

Budoucnost MajooouMap

Ke konci letošního roku se MajooouMap dostane k jednomu velkému milníku. Propojení mapy od Slavkova u Brna do Hulína, pomocí dálnice D1, je téměř dokončeno a tím je dokončena i jedna velká kapitola tohoto projektu. Před více než sedmi lety jsem si jako autor začínajícího projektu MajooouMap ani nepomyslel, že by se mapa někdy dostala do dnešní podoby, dnes již ale vidím, že to přišlo, a tak je potřeba začít přemýšlet nad dalšími plány.

Novinky na webu

Projekt MajooouMap byl od začátku cílen především na CZ/SK komunitu, ale svou kvalitou a jedinečností si k němu našli cestu hráči z celého světa. Proto chystáme webovou verzi v angličtině, abychom těmto hráčům usnadnili prohlížení webu.
Pro všechny je také připraven nový a jednodušší MajMerch nebo také jednorázová platba za členství Gold, kdy po jedné platbě dostanete doživotní členství Gold a k tomu zdarma pár reklamních předmětů MajooouMap. Nabídky najdete v sekci Obchod.

Plánované rozšíření mapy v příštích letech

Nyní si pojďme říct, kam se MajooouMap plánuje rozšiřovat v budoucnu. Během roku 2024 se budou postupně otevírat úseky nové dálnice D55 od Napajedel až po Bzenec, což se bude odrážet také v mapě. Na novou dálnici, protínající nejstarší úseky MajooouMap, se tak může těšit nejen verze Gold ale také Demo.
Silnice I/55 nás pak dovede od Kunovic do Veselí nad Moravou, kde tudíž vznikne nový jižní cíp mapy.
Na východní straně se dočká početná skupina předplatitelů ze Slovenska, protože je v plánu také obec Drietoma, ležící kousek za hranicemi.
Očekávána je také tvorba Zlína, a to až do samotného centra k autobusovému nádraží. Hráči, kteří po MajooouMap jezdí autobusem, se mimo to dočkají i autobusového nádraží v Uherském Brodě, Kroměříži a Vyškově… a možná ještě někde? 🙂
Do Holešova by nás měla dostat chystaná dálnice D49, do Přerova D1 a do Prostějova D46. V plánu je tedy pořádná dávka nových dálničních kilometrů. Přerov a Prostějov by pak na severu měla propojovat silnice II/434 přes Tovačov, kde by mělo být také propojení s Kojetínem.
Silnice II/431 a II/432 nám pak spojí Vyškov s Bučovicemi, potažmo Kroměříž a Střílky, čímž se nám zkrátí cesta od D1 k Buchlovským kopcům.
No a co to Brno? Po letech tvorby už se našla odvaha dotknout se Brna. Je asi většině z nás jasné, že postavit celé Brno v požadované kvalitě je něco aktuálně prakticky nemožného, a proto se zvolily jen některé části Brna. Především se jedná o okolí blízké dálnici D1 jako Slatina, Heršpice a Bohunice. Pokud se povede, zkusím se tvorbou dostat i do centra ke Zvonařce na autobusové nádraží. Na jihu samozřejmě nesmějí chybět Modřice a dostaneme se také do Rajhradu. Není také od věci zmínit, že je v plánu také brněnský Automotodrom, což by mohlo být příjemné zpestření, kde si můžete vyzkoušet, co všechno Vaše vozidlo zvládne.
To ale není vše. V plánu je také dostat se kolem Rosic až na Vysočinu do okolí u Velké Bíteše.


Je toho tedy opravdu hodně. Plán je na několik let dopředu a pořadí, ve kterém budou jednotlivé úseky stavěny, bude postupně zveřejňováno podle potřeby vždy před každou novou aktualizací. Vyobrazené plány jsou jenom plány a MajooouMap si vyhrazuje právo na případné menší změny těchto plánů z technických důvodů.

Na závěr mi dovolte sdělit, že rychlost tvorby mapy přímo závisí na finanční podpoře ze strany fanoušků neboli z počtu zakoupených členství Gold. Pokud tedy MajooouMap bude mít dostatečnou finanční podporu, mohou být všechna zmiňovaná rozšíření hotová během tří až čtyř let. Pokud by ale nebyla podpora fanoušků příznivá, může tvorba těchto rozšíření trvat i mnohem déle.
Mohu tedy s čistím svědomím všechny fanoušky ubezpečit, že tvorba MajooouMap v budoucnu v žádném případě nebude ukončena, avšak nebudeme zveřejňovat žádná předběžná data vydání jednotlivých rozšíření. Až budou, tak budou 🙂

Díky moc všem za podporu i porozumění a doufám, že nadále zůstanete fanoušky jedinečného projektu MajooouMap.

Majooou_cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

přihlášení

registrace